Gydytoja: priėmimo skyrių ir GMP medikai nusipelno didžiausios pagarbos | Diena.lt

GYDYTOJA: PRIĖMIMO SKYRIŲ IR GMP MEDIKAI NUSIPELNO DIDŽIAUSIOS PAGARBOS

Liepos 13 d. "Kauno dienos" numeryje perskaičiau interviu su gydytoju ir rašytoju Viliumi Kočiubaičiu. Per širdį ir jausmus rėžė autoriaus teiginiai, kad ligoninės priimamajame dirba "žemiausios kastos gydytojai", kad "GMP dabar dirba ir pensininkai", ten dirba "žemiausiai kotiruojami, negerbiami gydytojai".

Netiesa! Ligoninių priėmimo skyriai ir Greitoji medicinos pagalba (GMP) – vieni sunkiausių ir profesionaliausių darbo barų teikiant medicininę pagalbą. Tą tvirtai ir užtikrintai galiu pasakyti, nes per 50 darbo metų medicinoje (ligoninėje ir universitete) man, kaip gydytojai infektologei, teko daugybę kartų turėti profesinių kontaktų su tų įstaigų medikais, taip pat ir asmeniškai – prireikus skubios pagalbos sau pačiai ar artimiesiems.

Ligonių priėmimo ir skubios pagalbos skyriai bet kuriuo paros metu priima ligonius, atvežamus GMP, atvykstančius be jokio siuntimo ar atlydimus artimųjų. Čia suteikiama kvalifikuota medicininė pagalba, atliekami šiuolaikiniai tyrimai, kviečiami konsultantai. Operatyviai nustatoma diagnozė, ligoniai kurį laiką stebimi, stacionarizuojami ar išleidžiami namo šeimos gydytojų žinion. Pacientai labai vertina šių skyrių darbą. Dėl to kartais susirgę nebijo delsti, žinodami, kad čia atvykę gaus reikiamos pagalbos. Be to, nereikės vargti poliklinikoje, laukti eilėse pas konsultantus.

Labai sudėtingas ir svarbus GMP medikų darbas. Dažniausiai jie pirmieji susiduria su pačiomis sudėtingiausiomis situacijomis. Į iškvietimą pas ligonį ar į nelaimės vietą išvykstama nedelsiant. Čia nėra laboratorijų, diagnostinių kabinetų, konsultantų. Spręsti apie ligonio būklę ir ligos diagnozę, traumų pobūdį reikia iškart – čia ir dabar. Reikia ne tik profesinių žinių ir įgūdžių, bet ir fizinių jėgų gaivinant ligonį, psichologinių žinių, kai ligonis, neadekvatus savo būklei, atsisako važiuoti į ligoninę ar, atvirkščiai, reikalauja būti vežamas, kai nereikia. Tai didelė atsakomybė ir rizika. Tad sunku įsivaizduoti, kaip tokį sudėtingą darbą atliekantys gydytojai gali būti mažiau vertinami ir gerbiami už kitus.

Mano požiūriu, ligoninių priėmimo skyrių ir GMP medikai – vieni reikalingiausių specialistų, nusipelniusių didžiausios pagarbos, deja, ne visada ir visur jos sulaukiantys. Kitus nepagrįstai kritikuojančiųjų ir negerbiančiųjų kiekvienoje visuomenėje ir profesijoje buvo ir bus, tad jei mus tai palies, nelaikykime akmens užantyje, toliau dirbkime savo darbus. Pagarbos ir pripažinimo sulauksime iš tų, kurie sugeba pakilti aukščiau savo ego, supranta ir moka vertinti kitus, ne tik save.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Vilus

Jei jam nepatinka pensininkailinkiu uzsilenkti anksciau,tai me medikas o zombisrasinejantis niekus

Ne medikė

Ačiū už taiklias mintis, tikslius pastebėjimus. Medikų rankose atsiduriame esant kritinėms situacijoms, kiek įtampos jie patiria, kiek pastangų įdeda.mus gelbėdami. Ir kiek urzgimo, niurzgimo, kad vis ne taip negerai... (Teisingumo dėlei būtų galima pasakyti daug priešingų pavyzdžių...). AČIŪ MŪSŲ GYDYTOJAMS, SESUTĖMS, SLAUGUTĖMS...

Skaitytoja

Skaičiau gydytojo Kočiubaičio knygas. Pirmiausiai, visgi tai - grožinė literatūra, kuri, tiesa, paremta, tikrais įvykiais. Autorius, be abejonės, šiek tiek utriruoja tikrovę, nes, tikrai ne kiekvienoje ligoninėje ir ne kiekvienoje greitojoje sanitaras apmuša pacietą, kad tas, nurimtų. Bet tai ir yra literatūra, skirta tam, kad atkreiptų dėmesį į niūrią realybę. O realybėje, ypač provincijoje, manau, būna visko. O ir ne tik provincijoje: kiek kartų atvykus į Kauno raudoną kryžių ant matraco priimamajame gulėjo girtuokliai, ir klinikose - taip yra (yra tas kambariukas). Ir su visu tuom dorojasi medikai. Taip, kad gydytojo tikrovė - ne vien baltas chalatas. O dėl pagarbos, daktaro darbo reikalingumo ir mažų algų, manau, čia niekas nesiginčija.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS