Koronavirusas Kėdainiuose plinta: susirgo COVID-19 užsikrėtusio darželinuko senelis | Diena.lt

KORONAVIRUSAS KĖDAINIUOSE PLINTA: SUSIRGO COVID-19 UŽSIKRĖTUSIO DARŽELINUKO SENELIS

  • 0

Penktadienio rytą pranešta, kad Kėdainiuose koronavirusu susirgo dvimetis darželinukas. Sekmadienį paaiškėjo, kad COVID-19 užsikrėtė ir mažametį saviizoliacijoje prižiūrėjęs senelis, skelbia rinkosaikste.lt.

Koronavirusu užsikrėtusio vaiko atvejis yra susijęs su viena iš šeimų, kuriai COVID-19 patvirtintas anksčiau. 

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų, mažametis buvo prižiūrimas Tauragės rajone, senelis ištirtas Vilniuje.

„Asmuo prižiūri užsikrėtusį vaikaitį sodyboje Tauragės rajone. Tyrėsi dėl susirgimų šeimoje. Atvykęs į sodybą liepos 15 dieną, niekur nesilankė, nes buvo įsigiję pakankamai maisto“, – informavo NVSC.

Primename, kad apie COVID-19 užsikrėtusį mažametį portale kauno.diena.lt pranešta penktadienio rytą. Vaikas lankė vieną Kėdainių miesto darželių ir, kaip teigė NVSC specialistai, virusu užsikrėtė nuo savo šeimos narių.

„Šį atvejį tiriame nuo šiandien ryto, su darželiu yra susisiekta, taip pat yra išaiškinti artimą sąlytį turėję ir darbuotojai, ir vaikai. Manome, kad surinkta informacija yra pakankamai tiksli, tad tikrai nekeliame panikos, nes visi kontaktus turėjusieji (jų nėra daug) yra informuoti. Visiems kitiems rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę“, – portalui kauno.diena.lt penktadienį pasakojo NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Kristina Rudžinskaitė.

Anot pašnekovės, mažametis užsikrėtė nuo šeimos narių. „Jis buvo izoliuotas kaip turėjęs sąlytį su šeimos nariu, kuriam patvirtintas COVID-19“, – sakė specialistė.

Primename, kad praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius išaugo iki 2019, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 306 žmonės, pasveiko – 1620, izoliacijoje yra 76 asmenys.

Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 83 įvežtiniai atvejai.

Praėjusią parą laboratorijose ištirti 1366 ėminiai, iš viso – 504 tūkst. 56.

Gairės: Koronavirusas Lietuvoje, koronavirusas Kėdainiuose, COVID-19 saviizoliacija, užsikrėtė koronavirusu
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS