NVSC siūlo griežtinti karantino sąlygas: nemažindami mobilumo, infekcijos nesuvaldysime | Diena.lt

NVSC SIŪLO GRIEŽTINTI KARANTINO SĄLYGAS: NEMAŽINDAMI MOBILUMO, INFEKCIJOS NESUVALDYSIME

Visiškai sumažinti mobilumą – esminė sąlyga, kuri leistų užtikrinti užsikrėtimų koronavirusine infekcija (COVID-19) kreivės lūžį žemyn, rodo epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Todėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) siūlo griežtinti karantino sąlygas, numatant ribojimus ne pirmo būtinumo prekėmis prekiaujančiuose prekybos centruose, taip pat užtikrinti, kad nuotoliniam darbui, kur įmanoma, būtų teikiamas prioritetas, įskaitant ir privatų sektorių. Be to, siūloma svarstyti galimybes vyresniųjų klasių mokinius mokyti tik nuotoliniu būdu.

Tokie siūlymai teikiami, atsižvelgus, kad lapkritį atvejų, kai žmonių užsikrėtimo aplinkybių nustatyti negalima, sudarė daugiau nei trečdalį visų fiksuotų atvejų skaičiaus, sakoma NVSC pranešime. Paprastai tariant, šis skaičius indikuoja, kad virusas visuomenėje yra paplitęs taip, kad dabartinės priemonės nėra veiksmingos, nes žmonių tarpusavio kontaktas vyksta taip pat aktyviai, kaip vyko prieš karantiną, tik jau kitoje aplinkoje.

Pasak NVSC direktoriaus Roberto Petraičio, nepaisant atsekamų viruso kelių, dabar galiojančios priemonės rezultatų neduoda. Dėl to būtinos tokios, kurios leistų svariai sumažinti žmonių tarpusavio bendravimą, t. y. garantuotų mažiau kontaktų ir apčiuopiamą naudą juos izoliuojant.

„Šiuo metu galime kalbėti apie tai, kad karantinas toks, kokį jį turime, pristabdė infekcijos plitimą ta prasme, kad nebeturime to eksponentinio augimo, kurį stebėjome kelias savaites prieš tai, bet du tūkstančius atvejų per dieną perkopiantis skaičius nėra ta tendencija, kai galėtume įžvelgti infekcijos slūgimą artimiausioje ateityje. Todėl dabar turime imtis itin griežtų priemonių, jei norime greito rezultato“, – sako R. Petraitis.

Žmonės nesumažino kontaktų, tik perkėlė juos į kitas aplinkas.

NVSC siūlo įstaigose ir įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje, taip darbą organizuojant ir privačiame sektoriuje. Siūloma riboti nebūtinų prekių pardavimą prekybos centruose, uždraudžiant prekybą, išskyrus maisto ir kitų būtinų priemonių (vaistinės, optikos, veterinarinės vaistinės ir pan.), skatinant prekių įsigijimą nuotoliniu būdu. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų, anot NVSC specialistų, turi būti užtikrinamas 15 kv. m arba 20 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. Taip pat siūloma svarstyti galimybę vyresnių vaikų ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu, neformalųjį vaikų, suaugusiųjų švietimą ir neformalųjį profesinį mokymą irgi vykdyti nuotoliniu būdu arba stabdyti. Siūloma uždrausti žmonių susibūrimus privačioje aplinkoje, išskyrus gyvenančius kartu vieno namų ūkio narius.

NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, jeigu 90 proc. atvejų ištiriama arba, paprastai tariant – nustatomos žmonių užsikrėtimo aplinkybės, vertinti, kad nežinome viruso kelių, yra tiesiog neteisinga.

„Tiesa nemaloni, bet yra tokia, kokia yra. Žmonės nesumažino kontaktų, tik perkėlė juos į kitas aplinkas. Dabar atrodo, kad visi renkamės tą stručio politiką, kai patyliukais švenčiame namuose, patyliukais ruošiamės sodybose su draugais sutikti šventes, bet viešai stebimės, kodėl infekcijos atvejų skaičius kopia aukštyn. Visi esame pavargę nuo nežinios, nuo ribojimų, galų gale – nuo baimės dėl savęs ir savo mylimų žmonių sveikatos ir gyvybės. Tačiau tai ne priežastis maskuoti problemą“, – sako R. Lingienė.

NVSC primena, kad dar spalio viduryje rekomenduota Vilniaus mieste laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, įvertinus, kad jų metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui, grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą, bei trumpinti barų darbo laiką. Tačiau į tokius siūlymus nebuvo atsižvelgta.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

earth king

iki vėlyku nuvogtu nėra ka sakyti, sulauksim nieko neleiskim prie eglučiu vaiku susiburimus reiškia pajokos objekta, kokius varžymus liaudis turi kentėti, dėl blogio kontaktu, kur po pavasario saulės imta ir į visa ta blogio koronos 19 bacila pamiršo, kurie ėmė ir fokusus kurti pradėjo ištroško grėbe vaikus senius mašinu greičio pedalo spaudimo gazo duokim gazo do otkazo ir pradėjo kvatoti juk laisvu vietu nebuvo, juk aš senis gyminiu turiu palangoj šventojoj, juodkrantėi, skambinu ir plepu ir komentarus renku sedėdamas namuose, kad net iš liepojos m atvyko pusbrolis kvietė į svečius ir savo nama turi, liepojos m prie jūros nevažiavau nei lietuvoj į pajūri nei ten kam to reikia būdamas 80metu supratau praleidau balkone ir butė prie atviro lango ir užteko ir apsisaugojom savo sveika organizma žmona sako o kaip gerai gavosi kad išpranašavai rudens blogi va ir turim dabar o kad nelakstytu pabūtų palauktu dabar sulauktu ir šv kalėdu ramiu ir nauji metai gėriu kvepėtu

Da Luna

sunku sunku isivaizdoti, apie horistus kauno ir ne tik kauno yra vilniaus horu šv, marijos bažnyčios dainininku kur ir išguldė pusę horistu, yra ten ir pusbrolis žmonos dalivis susirges ir šeima susirgdino šeima pasveiko per 24dienas o tas vyrelis grumtys turi jau nuo velyniu nuo to laiko kada ir teko pasigauti kolektyve ta bacila per dirigenta moteri, visu pirma dėrigentė parsivežė užseninio monstro sudraugėmis lakstant po vakarus ,ir iš grupės susirgo 5 bobikės, o jums lakstytoju našta guldoma ant mūsų vietos piliečiu pečiu, juk karantynus skelbia o ten fokuso nešjuotojos kur jūra iki keliu, o apie kauno horistus juk nuo vasaros jau buvo lakstymo dainušku duokime garo lakstymo operos, va ir turim kas viksta, nieko nebus jokios karantyno priemonės nieko neseks ir lygos atvejis suks vėjo gusius , ne tose apilinkėse reikia žiūrėti profesoriai paleidom pavasari vėjo gusius į dausas tada turėjo grežtai laikyti vadžias ir arklius neleisti šuoljoti, po visas puses,priviso nenoramu,

pensininkė

pagal tokį žmonių mastymą ėjimą po prekybos centrus prie eglutės virusas tik plis o dar orai nedėkingi būsime laimingi jei sulauksime velykų jei tik - žmonės pasėdėtų namuose šiuo metu gal vasarą galėtu džiaugtis senu įprastu gyvenimu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS