Iš prekybos atšaukiami šie akių lašai: pacientams gali sukelti net apakimą Pereiti į pagrindinį turinį

Iš prekybos atšaukiami šie akių lašai: pacientams gali sukelti net apakimą

2025-07-09 16:46 diena.lt inf.

Jungtinės Karalystės sveikatos priežiūros pareigūnai skubiai atšaukė daugiau nei 11 tūkst. akių lašų pakuočių dėl gamybos problemų, kurios galėjo padaryti produktus nesteriliais ir sukelti pacientų apakimą. Šios firmos akių lašus galima užsisakyti ir Lietuvoje.

Iš prekybos atšaukiami šie akių lašai: pacientams gali sukelti net apakimą
Iš prekybos atšaukiami šie akių lašai: pacientams gali sukelti net apakimą / Freepik.com nuotr.

Jungtinės Karalystės vaistų priežiūros institucija „Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency“ (MHRA) paskelbė įspėjimą dėl vienos „Zaditen 0.25mg/ml“ akių lašų, skirtų sezoninėms alergijoms, tokioms kaip šienligė, gydyti, partijos, rašoma „Daily Mail“.

Baiminamasi, kad vaistas galėjo būti užterštas gamybos metu, potencialiai sukeliant konjunktyvitą bei ragenos ir vokų uždegimą. Netaikant gydymo, šios ligos gali sukelti nuolatinį akių pažeidimą ir net apakimą.

Bakterinis konjunktyvitas – dažniau žinomas kaip rožinė akis – yra itin užkrečiamas. Infekcija dažniausiai pažeidžia abi akis ir padaro jas raudonas, niežtinčias, vandeningas, dažnai sukeldama „smėlio“ jausmą ir deginimą. Sunkiausiais atvejais tai gali sukelti ragenos tirpimą ir perforaciją bei galiausiai regos praradimą, jei nedelsiant negydoma antibiotikais.

Tačiau MHRA, kuri paskelbė įspėjimą, teigė, kad dar negavo jokių komplikacijų ar pranešimų apie žalą iš pacientų, kurie vartojo šiuos dažnai skiriamus akių lašus. 

Šie akių lašai dažnai skiriami sergantiesiems šienlige, siekiant suvaldyti sezoninius simptomus, tokius kaip raudonos, niežtinčios, vandeningos ir patinusios akys. Lašus gali vartoti visi, vyresni nei trejų metų, iki dviejų kartų per dieną.

Atšaukiant vaistus, MHRA teigė, kad pacientai, patiriantys nepageidaujamą reakciją arba turintys klausimų apie atšaukimą, turėtų kreiptis medicininės pagalbos. Nepageidaujamos šalutinės reakcijos taip pat turėtų būti praneštos per MHRA „Yellow Card“ schemą.

Medicinos specialistai ilgą laiką ragino milijonus britų, kenčiančių nuo stiprios šienligės ir sezoninių alergijų, imtis atsargumo priemonių, įskaitant reguliarų vaistų vartojimą. Pacientams patariama apsilankyti vietinėje vaistinėje, kad gautų greitą ir saugų simptomų palengvinimą – „Zaditen“ yra tik receptinis vaistas.

Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) taip pat rekomenduoja žmonėms tepti vazeliną aplink šnerves, kad sulaikytų alergiją žiedadulkėms, dėvėti apgaubiančius akinius nuo saulės, kad žiedadulkės nepatektų į akis ir nusiprausti po dušu bei persirengti grįžus iš lauko.

Kitaip nei peršalimas, kuris paprastai praeina per savaitę, šienligė gali trukti kelias savaites ar mėnesius.

Simptomai prasideda, kai imuninės ląstelės klaidingai identifikuoja žiedadulkių baltymus kaip grėsmę ir gamina antikūnus, kurie sukelia cheminių medžiagų, vadinamų histaminais, išsiskyrimą. Šios medžiagos plečia kraujagysles, skatina skysčių išsiskyrimą iš kapiliarų, sukelia slogą, čiaudulį ir ašarojančias akis. Nors pati savaime nėra pavojinga gyvybei, dešimtys tūkstančių šienligės sergančiųjų taip pat turi astmą, kuri gali paūmėti esant dideliam žiedadulkių kiekiui. Astmos priepuoliai gali būti mirtini.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra