Premjerė: spartėjant skiepijimui, vakcinų rezervas daugelyje savivaldybių išseko | Diena.lt

PREMJERĖ: SPARTĖJANT SKIEPIJIMUI, VAKCINŲ REZERVAS DAUGELYJE SAVIVALDYBIŲ IŠSEKO

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad spartėjant vakcinacijai, skiepų rezervas daugelyje savivaldybių išseko, o Sveikatos apsaugos ministerija kol kas neturi galimybių jų pateikti daugiau.

„Daugelis savivaldybių yra pabaigusios savo vakcinų kiekius, bent jau tiek, kiek žiūrėjau šiandien ryte, ypač „Pfizer“ kiekius. Bus tam tikras tiekimas, jei neklystu, savaitgalį „AstraZeneca“. Bet vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerija neturi, ką skirstyti ir ką perskirstyti, nes visose savivaldybėse tempas yra labai smarkiai pagreitėjęs“,  – penktadienį žurnalistams Visagine sakė I. Šimonytė.

„Kitą savaitę atkeliauja naujos siuntos, tas naujas siuntas reikės ne mažiau greitai suskiepyti“,  – pabrėžė ji.

Vyriausybės vadovė penktadienį lanko vakcinavimo nuo COVID-19 centrus Vilniaus krašte.

Kauno vakcinavimo centras penktadienį pranešė, kad savaitgalį ir pirmadienį nedirbs, nes jau išskiepijo visas gautas vakcinas.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, Kaunas iki šiol buvo sunaudojęs beveik 112 tūkst. iš 116,5 tūkst. vakcinų.

Žada daugiau informacijos tautinių mažumų kalbomis

Vilniaus, Švenčionių rajonuose bei Visagine penktadienį apsilankiusi premjerė pažadėjo pateikti daugiau informacijos apie vakcinavimo naudą tautinių mažumų kalbomis.

Tai premjerė sakė po vizito paskutinėje, Visagino savivaldybėje, kur su meru ir  institucijų darbuotojais teigė aptarusi problemas, kodėl sunkiau sekasi įkalbinti nuo COVID-19 skiepytis vyresnius asmenis ir pažadėjo Vyriausybės pagalbą.

„Sutarėme dėl tam tikrų dalykų, kurios Vyriausybė pasistengs padaryti ir padėti savivaldybei. Pirmiausia, aišku, kalba eitų apie profesionalią informaciją rusų kalba apie vakcinos naudą ir galbūt atsakymus į klausimus, kurių žmogus galbūt norėtų paklausti gydytojo“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, taip stengiamasi atsižvelgti į tai, jog dalis žmonių nesinaudoja lietuviškais informacijos šaltiniais ir ją ima iš šaltinių kitomis kalbomis, kur ji „nebūtinai būna patikima“.

„Yra patikima melagienomis ar kokiomis kitomis dezinformacijos formomis. Manau, kad tai yra aktualus pastebėjimas, ir stengsimės, kiek įmanoma daugiau tos informacijos suteikti ir mūsų tautinėmis mažumoms tomis kalbomis, kuriomis jiems yra lengviau tą informaciją gauti“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė penktadienį tautinių mažumų gausiai gyvenamose savivaldybėse lankėsi norėdama aptarti problemas, dėl kurių šių savivaldybių gyventojai skiepijasi nuo COVID-19 vangiau, nei likusios savivaldybės.

Statistikos departamento duomenimis, Visagine pirma doze nuo koronaviruso paskiepyta 11,3 proc., Švenčionių rajone – 19,1, Vilniaus rajone – 13,1 proc. gyventojų. Bendras Lietuvos vidurkis – 19,5 proc. pirma doze paskiepytų žmonių.

GALERIJA

  • Premjerė: spartėjant skiepijimui, vakcinų rezervas daugelyje savivaldybių išseko
  • Premjerė: spartėjant skiepijimui, vakcinų rezervas daugelyje savivaldybių išseko
  • Premjerė: spartėjant skiepijimui, vakcinų rezervas daugelyje savivaldybių išseko
  • Ingrida Šimonytė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS