PSO perspėjo: reikėtų tikėtis „labai ilgos“ koronaviruso pandemijos | Diena.lt

PSO PERSPĖJO: REIKĖTŲ TIKĖTIS „LABAI ILGOS“ KORONAVIRUSO PANDEMIJOS

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja dėl „labai ilgos“ koronaviruso pandemijos. PSO nepaprastosios padėties komitetas prognozuoja, kad pandemija truks „tikrai labai ilgai“, šeštadienį Ženevoje pranešė organizacija.

COVID-19 pavojus išlieka „labai aukštas“. Todėl komitetas pabrėžia, kad būtinas „nacionalinis, regioninis ir globalus atsakas“ į pandemiją.

PSO vadovas Adhanomas Ghebreyesusas Nepaprastosios padėties komitetui pareiškė, kad pandemija yra šimtmečio krizė, kurios padariniai dar bus juntami dešimtmečius. Ekspertai sutaria, kad viruso plitimas ir toliau yra „tarptautinio masto ekstremali padėtis“.

Kartu komitetas įspėjo, kad dėl „socialinio ekonominio spaudimo“ gali prasidėti nuovargis vykdant kovos su virusu priemones. Jis taip pat paragino PSO spartinti tyrimus dėl viruso, be kita ko, aiškintis įvairias jo perdavimo galimybes, potencialias mutacijas ir imuniteto klausimą.

Komiteto posėdis truko šešias valandas. Jam priklauso 18 narių ir 12 patarėjų. Komitetas vėl rinksis po trijų mėnesių.

Agentūros AFP skaičiavimu, pasaulyje naujasis koronavirusas patvirtintas 17,5 mln. žmonių. Daugiau kaip 680 000 pacientų mirė.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Ray

Kas gazdina kas ne, jai viska žinotum krisdamas paduška pasidėtum..... neaišku kas vyksta pasaulyje, o švaros kad murziis išmokino tai labai puiku. Laikykimės higienos, geros mitybos, retkarčiais pirtis, geras barbekių su šimtgrame ir nereikės sirgti nerviniais priepoliais ir laikysimės yra kaip yra nedejuodami.

Ha ha

Juokingiausia tai pasakymas kad uzsikrete virusu bet simptomu nejaucia. Jei nejaucia simptomu tai ir viruso nera pas ta zmogu. Juk nesakoma kad zmogus pratrydo bet neapsitriede.

ArturKlp

Daugelis žiūriu konspiratoriai kažkokie, kuriem šizofrenija vis labiau reiškias. Faktais neparemtas blevyzgojimas, jum ir žemė plokščia turbūt. Seka jumis ir jūsų įpročius jau senai per korteles nuolaidų, smartphone appsus ir t.t. Kai šeimoje susirgs kasnors tada pažiūrėsim, kiek viskas fake. Eikit ekstrasensų mūšį žiūrėti geriau, o tai praleisit savo mėgstamą laidą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS