Situacija rimta: Panevėžys pagal sergamumą koronavirusu – antras šalyje | Diena.lt

SITUACIJA RIMTA: PANEVĖŽYS PAGAL SERGAMUMĄ KORONAVIRUSU – ANTRAS ŠALYJE

Šią savaitę koronavirusu užsikrėtė 888 panevėžiečiai, pasveiko – 361. Šiuo metu serga 2401 žmogus.

Sergamumas koronavirusu Panevėžyje nemažėja: pagal susirgimų skaičių miestas yra antroje vietoje Lietuvoje.

Kaip skelbia statistikos departamentas, Panevėžyje sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra 1950,3. Lietuvoje – 1178. Pagal sergamumą atsiliekame tik nuo Alytaus: čia 100 tūkst. gyventojų registruojama 1992,2 susirgimai.

Sergamumas Panevėžyje

Šią savaitę koronavirusu užsikrėtė 888 panevėžiečiai, pasveiko – 361. Šiuo metu serga 2401 žmogus. Beje, šią savaitę Panevėžyje buvo registruotas ir susirgimų rekordas. Gruodžio 9 d. buvo patvirtinti net 188 teigiami COVID-19 atvejai.

COVID-19 šią savaitę pasiglemžė trijų panevėžiečių gyvybes.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 3676 Panevėžio miesto gyventojai, pasveiko – 1248.

Nuo COVID-19 mirė 18 miesto gyventojų, dar 9 mirtys registruotos dėl kitų priežasčių.

Šią savaitę koronavirusu užsikrėtė 888 panevėžiečiai, pasveiko – 361.

Sergamumas Panevėžio rajone

Sergančiųjų koronavirusu nemažėja ir Panevėžio rajone. Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, Panevėžio rajone 100 tūkst. gyventojų registruojamas 1401,2 sergamumas. Pagal sergamumą Panevėžio rajonas yra devintoje vietoje Lietuvoje.

Šią savaitę COVID-19 patvirtintas 245 Panevėžio rajono gyventojams. Beje, taip pat gruodžio 9 d. Panevėžio rajone buvo registruotas rekordinis užsikrėtimų per parą skaičius. Koronavirusas buvo patvirtintas 70-čiai gyventojų.

Šiuo metu koronavirusu serga 661 Panevėžio rajono gyventojas. Šią savaitę registruotos keturios mirtys.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 1120 Panevėžio rajono gyventojų, pasveiko – 444.

Nuo COVID-19 mirė 12 rajono gyventojų, dar 3 mirtys registruotos dėl kitų priežasčių.

Nuo COVID-19 mirė 12 Panevėžio rajono gyventojų, dar 3 mirtys registruotos dėl kitų priežasčių.

Panikuoti nereikia

Šią savaitę naujienų portalo JP kalbintas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas sako, kad nors situacija nėra pati geriausia, jos nedramatizuoja ir mano, kad daugelis susirgimų priklauso nuo panevėžiečių elgesio.

A. Skorupskas.

„Nereikia gąsdinti panevėžiečių, nors situacija – sudėtinga. 100 tūkst. gyventojų susirgimų beveik 2000 susirgimų. Todėl turime saugotis, kad Kalėdos būtų šventė, o ne absoliutus karantinas“, – aiškino ligoninės vadovas.

A. Skorupskas neslepia, jog Panevėžio ligoninėje padėtis įtempta, bet valdoma.

Serga medikai

A. Skorupskas neslepia, jog Panevėžio ligoninėje padėtis įtempta, bet valdoma.

„Ligonių per parą paguldoma nuo 20 iki 30 pacientų. Tačiau neramina, kaip ir visose šalies ligoninėse, padėtis su medikais. Nemaža dalis darbuotojų serga, kiti yra saviizoliacijoje. Įtampa – didžiulė, bet sulaukiame pagalbos. Savanoriais labai džiaugiamės, o esame dėkingi Panevėžio kolegijos vadovui Gediminui Sargūnui ir dekanei Ingridai Kupčiūnaitei. Jų dėka ligoninėje savanoriauja būsimieji medikai. Jų pagalba – neįkainuojama“, – dėkojo studentams savanoriams A. Skorupskas.

Atsakingi visi

Panevėžio ligoninės direktorius nepamiršo priminti panevėžiečiams jų pareigas karantino laikotarpiu.

„Kiekvienas mūsų privalome laikytis taisyklių, kad COVID-19 neplistų. Visi esame – viena grandine susiję, jeigu nesaugome savęs – nesaugome ir aplinkinių. Yra įprasti dalykai, kurių privalome laikytis – dezinfekcija, rankų plovimas, čiaudėjimo ir kosėjimo taisyklės. Tik taip suvaldysime pandemiją ir sėkmingai sulauksime Kalėdų“, – ramiai kalbėjo A. Skorupskas ir teigė, kad tikėti Kalėdų stebuklu reikia.

Šią savaitę padidintos mobiliojo punkto Panevėžyje darbo apimtys. Atvykusius išsitirti dėl COVID-19 infekcijos, žmones aptarnaus suformuotos 4 specialistų komandos.

Padidintos mobiliojo punkto darbo apimtys

Šią savaitę padidintos mobiliojo punkto Panevėžyje darbo apimtys. Atvykusius išsitirti dėl COVID-19 infekcijos, žmones aptarnaus suformuotos 4 specialistų komandos.

Panevėžio mobilaus punkto administratorė ir kuratorė Danutė Stanevičienė patvirtino, kad šiuo metu punkte dirba 4 komandos.

„Kiekvieną dieną darbuotojų skaičius kinta, todėl tikslių duomenų įvardyti negalėčiau, tačiau, taip, turime dabar 4 medikų komandas. Punktas dirba 12 valandų, o viena pamaina trunka 4 valandas. Ketvirtoji komanda ateina papildomai dirbti 14-18 val., tad tuo laikotarpiu vienu metu darbuojasi dvi komandos“, – aiškino D. Stanevičienė.

D. Stanevičienė sako, jog padidėjusias darbo apimtis lemia ne tik didesnis darbuotojų skaičius, bet ir medikų įgūdžiai.

Išlavinti medikų įgūdžiai

Padidėjusias darbo apimtis lemia ne tik didesnis darbuotojų skaičius, bet ir medikų įgūdžiai.

D. Stanevičienė.

„Didelę įtaką šiems skaičiams daro ir išlavintos medikų rankos, kurios dar mobiliojo punkto darbo pradžioje buvo lėtos. Vieną automobilį aptarnaudavome maždaug per 10 minučių, o dabar per 2 minutes“, – pasakojo D. Stanevičienė.

Susirgimai Lietuvoje

Praėjusią parą patvirtinti 2849 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 24 žmonės, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą pasveiko 115 žmonių.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 93 tūkst. 101 asmenys,  52 tūkst. 994  – tebeserga, 38 tūkst. 893 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 815 žmonių, dėl kitų priežasčių mirė 400 užsikrėtusiųjų.

Praėjusią parą ištirti 9024 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 414 tūkst. 224.

GALERIJA

  • Situacija rimta: Panevėžys pagal sergamumą koronavirusu – antras šalyje
  • Situacija rimta: Panevėžys pagal sergamumą koronavirusu – antras šalyje
  • Situacija rimta: Panevėžys pagal sergamumą koronavirusu – antras šalyje
  • Situacija rimta: Panevėžys pagal sergamumą koronavirusu – antras šalyje
R. Ančerevičiaus / jp.lt nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS