Macronas lankosi Jungtinėje Karalystėje Pereiti į pagrindinį turinį

Macronas lankosi Jungtinėje Karalystėje

2025-07-08 14:55
BNS inf.

Trijų dienų valstybinio vizito į Jungtinę Karalystę (JK) antradienį atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Macron.

Macronas lankosi Jungtinėje Karalystėje
Macronas lankosi Jungtinėje Karalystėje / Scanpix nuotr.

Tai pirmasis Europos lyderio valstybinis vizitas JK po „Brexito“.

E. Macronas su žmona JK lankosi britų karaliaus Karolio III kvietimu.

Prezidentinis lėktuvas į šiaurės vakarus nuo Londono esančioje Northolto aviacijos bazėje nusileido šiek tiek po 11 val. vietos (po 13 val. Lietuvos) laiku.

Prancūzijos prezidentą ir pirmąją ponią aviacijos bazėje pasitiko sosto įpėdinis princas Williamas ir jo žmona princesė Catherine.

E. Macronas socialiniame tinkle „X“ pasidžiaugė „svarbiu momentu abiem tautoms“.

„Kartu spręsime svarbiausius šių laikų iššūkius: saugumo, gynybos, atominės energijos, kosmoso, inovacijų, dirbtinio intelekto, migracijos ir kultūros“, –rašė jis.

E. Macronas taip pat pažadėjo stiprinti Londono ir Paryžiaus bendradarbiavimą.

E. Macronas yra pirmasis Prancūzijos prezidentas po Nicolas Sarkozy, kuris beveik po dviejų dešimtmečių su valstybiniu vizitu lankosi JK.

Tai taip pat pirmasis Europos Sąjungos (ES) šalies narės vadovo valstybinis vizitas po „Brexito“ – Britanijos išstojimo iš bloko 2020 metais.

Praėjusiais metais į valdžią atėjęs K. Starmeris yra pažadėjęs atkurti santykius su Europos sostinėmis.

Spėjama, kad jų derybose daugiausia dėmesio bus skiriama pagalbai Ukrainai, kuri daugiau kaip trejus metus kovoja su Rusijos plataus masto invazija, ir gynybos išlaidų didinimui.

Taip pat manoma, kad Paryžiaus ir Londono lyderiai aptars bendras pastangas stabdyti nelegalios migrantus, kurie valtelėmis plaukia per Lamanšo sąsiaurį iš žemyninės Europos dalies į JK.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų