Atsargūs policininkai | Diena.lt

ATSARGŪS POLICININKAI

Kartą Seimo narys (vyresniosios kartos), būdamas dar studentas, Laisvės alėjoje pamatė, kaip chuliganas užpuolė moterį: išplėšė rankinę ir nurūko. Tada dar būsimasis parlamentaras ir ministras pasileido paskui plėšiką, nutvėrė ir perdavė milicijai.

Neseniai privačiame pokalbyje priminus šį studentiško gyvenimo epizodą, Seimo narys nustebino. Jis pasakė, kad dabar turbūt negaudytų vagies. Kas atsitiko?

Pasirodo, Seimo nario pilietiškumą slopintų biurokratiškai formalizuotas policijos darbas. Tikėtina, kad prasidėtų apklausos, tektų raštu paaiškinti, kodėl, pamatęs nusikaltimą, ne ieškojo pareigūnų pagalbos (pavyzdžiui, neskambino pagalbos numeriu 112), bet pats ėmėsi iniciatyvos.

O jei dar plėšikas pasirodytų auksaburnis arba susirastų advokatą, jei, sulaikant plėšikui, būtų padaryta kokių nors nubrozdinimų, tai atsirastų krūvos reikalų.

Kad ir kaip būtų, pareigūnai turėtų rasti drąsos protokolo raidžių nevertinti kaip nepajudinamų baldų.

Policijos darbo formalizavimas raiškiai atsiskleidė Kaune sulaikant tvirkinimu įtariamą jauną visuomenininką. Atvykę prie kotedžo, kur, pasak pranešėjų, turėjo būti pasislėpęs (ar slepiamas) paauglys, pareigūnai smulkmeniškai laikėsi protokolo ir tai jiems kurį laiką padėjo nerasti paauglio. Mat, ieškant galimos tvirkinimo aukos, reikėjo patraukti vieną baldą. Protokolą žinantys policininkai baldo negalėjo patraukti. Reikėjo šeimininko leidimo. Kadangi kotedžas nuomojamas, šeimininko taip iš karto nesurasi.

Dienraščių ir žiniasklaidos portalų žurnalistams prie apieškomo kotedžo gyvenantys žmonės pasakojo, kad policininkai susirūpinusiems kaimynams paaiškino nieko neradę ir ruošėsi išvažiuoti. Tačiau gyventojai elgėsi ne pagal protokolą – neleido jiems išvykti, ir tai davė rezultatą. Pareigūnai telefonu susisiekė su šeimininku, gavo leidimą pastumti baldą ir už jo esančioje nišoje rado paauglį.

Tiesa, policijos aiškinime sakoma, kad žmonės apie įvykių eigą pasakoja netiksliai. Kad ir kaip būtų, pareigūnai turėtų rasti drąsos protokolo raidžių nevertinti kaip nepajudinamų baldų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Pries kelis metus nušoviau agresyvų, žmones puldinėjantį šunį. Manot, po to kviečiau policiją ? Moviau kuo greičiau iš vietos, kol niekas nematė. Po kiek laiko susirinko pulkelis pilietiskų kvaišų su telefonais, kvaksėjo ir visaip skeryčiojosi, kol policija atvažiavo ir išsivežė tą gaišeną. Dar butų padarę nusikalteliu ir nubaudę, už tai, kad nesileidau sukandžiojamas pats ir neleidau vargšui šuneliui sukandžiotu kitų. Čia gi durnių šalis ..pamatysit iš komentarų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS