Užtariamasis žodis feisbukui | Diena.lt

UŽTARIAMASIS ŽODIS FEISBUKUI

Kai pirmadienio vakarą (Lietuvos laiku) kelioms valandoms nutrūko feisbuko ir jam giminiškų programėlių veikla, sutriko ir nemenkos dalies Lietuvos gyvenimas.

Kas, nebegalėdamas stebėti paskaitos ar transliuoti laidos, prakeikė Marką Zuckerbergą ir jo būsimas atžalas. Kas, nutrūkus meilingam susirašinėjimui, tėškė telefoną, rizikuodamas pastarojo skaitmenine gyvybe. Kas ne be saviironijos pasišaipęs, jog klasikinės religinės apeigos patikimesnės – mišios vyktų net dingus elektrai, prisiminė patikimesnį nei naršymas užsimigdymo būdą ir pūtė dulkes nuo knygos. Kad ir ką besakytų antifeisbukiai, lankymasis socialiniuose tinkluose seniai nebėra vien tuščias neršimas virtualiajame patyčių ir pykčio vandenyne.

Po prezidento rinkimų daug kalbėta, kad visokie virtualios bendruomenės burbulai ne atspindi, o iškreipia realybę. Tačiau tai – viešųjų ryšių ir reklamos genijų problema. O paprastiems mirtingiesiems socialiniai tinklai pirmiausia yra galimybės. Daug, ir tokių įvairiausių galimybių, apie kurias antifeisbukiai nė nesapnavo.

Čia pilna net santūriųjų Lietuvos senjorų, kurie, manytum, nedraugaudami su kompiuteriu, dienas įprasmina rinkdami "laikus" po savo nuotraukomis ar ketureiliais.

M.Zuckerbergo pramanas – ne vien kontaktinio bendravimo erzacas, bet ir milžiniška savišvietos erdvė, psichologinės pagalbos klinikos, švietimo, vaikų, augalų, keturkojų auginimo, maisto ruošimo, sveiko gyvenimo būdo universitetai. Čia pilna net santūriųjų Lietuvos senjorų, kurie, manytum, nedraugaudami su kompiuteriu, dienas įprasmina rinkdami "laikus" po savo nuotraukomis ar ketureiliais. Arba stebi politikų asmeninį gyvenimą – jokio nusikalstamo sekimo, tik pilietinė kontrolė.

Žinoma, kalbėti, kad feisbukas atskleis darbdaviui ir kaimynui jūsų buitines ar kultūrines preferencijas, politinę ar seksualinę orientaciją, praneš vagims, kada jūsų namai bus tušti, reiškia nepasakyti nieko apie šį (kol kas) geografine ir demografine prasme plačiausiai išsikerojusį socialinį tinklą. Feisbukas apie jus gali paskelbti dar ir daugiau, bet tik su viena sąlyga: paviešins lygiai tiek, kiek panorėsite pats.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tik violetiniai idiotai feisbuke

iesko sveikos gyvensenos budu ,savisvietos .... ir rasineja savo ketureilius....

Feisbukas -tai viesas

WC .... y kury atejes nusilengvint klijentas yra stebimas per plysius yrengtus visuose keturiuose kampuose ,budriu cukrinio vyro pagalbininku is visu slaptu tarnybu-akiu....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS