Veltėdžiai – tikri mūsų priešai | Diena.lt

VELTĖDŽIAI – TIKRI MŪSŲ PRIEŠAI

Norėčiau trumpai išdėstyti keletą minčių apie vadinamuosius bedarbius. Pasaulyje egzistuoja dvi pagrindinės žmogaus atsiradimo teorijos. Bažnyčia sako, kad žmogų sukūrė dievas. Ch.Darwinas aiškina, kad beždžionė daug dirbdama pavirto į žmogų.

Yra dar viena nauja teorija, kad kai kuriuos "žmogas" rado Briuselio kopūstuose, bet čia nauja, dar nevisiškai susiformavusi teorija.

Kai dėl švento darbo, tai geriau į tas šventas dirbtuves nosies nekišti, o tai meistras išlups šonkaulį ir padarys man antrą žmoną. Vargas bus, neišlaikysiu dviejų.

Ir dėl kopūstinukų laikas parodys, koks bus jų evoliucinės raidos kelias, tikiuosi, jis ilgai nesitęs.

Manau, kad daugeliui iš mūsų suprantamiausia ir realiausia Ch.Darwino teorija. Smagiau gyventi, kai tiki, kad pats save savarankiškai evoliucionavai iš beždžionės į žmogų, o ne šventas senelis sumeistravo.

Kad darbas yra svarbiausia veikla žmogaus gyvenime, supratau anksti. Giliai atmintin įstrigo, kaip tėvukas po 1967 m. uragano pasiraitojęs kelnes brido į darbą per apsemtą Klaipėdos senamiestį. Mama bandė atkalbėti, siūlė pasilikti namuose, o jis: "Kaip tai galima neiti į darbą? O kas žmones vežios?" Jis dirbo autobuso vairuotoju.

Tėvų genai ir mums su broliu persidavė. Brolis anksti pradėjo uždarbiauti iš muzikos, aš – ravėdamas kolūkio laukus, o už uždirbtus pinigus pirkome pirmo būtinumo daiktus.

Pirmą atlyginimą už kolūkio laukų ravėjimą gavau būdamas 14 metų ir iki šių dienų nė vienos dienos nebuvau bedarbiu. Net sirgdamas važiuodavau į reisą. Žmona kartais sakydavo: "Pailsėk, pasirk, pagulėk namie", o aš jai pusiau rimtai, pusiau juokais atsakydavau: "Jei tikri vyrai dėl tokių menkniekių gulės ant "pečiaus", kas tėvynę gins?" Ir važiuodavau į trasą, nes duoną kasdienę laiku nori gauti ir tie neva bedarbiai.

Man keista ir nesuprantama, kai dabar žmonės vis dažniau naudojasi teise būti bedarbiu, tiksliau – veltėdžiu, o ne dirbančiu žmogumi. Taip ir norisi prisiminti mano buvusios mokytojos auksinę frazę: "Jaučiasi tėvų "nedadarbas". Nuo savęs norisi pridurti – "ir valdžios įstatymų "nedadarbas".

Būtų mano valia, bedarbio išmokas mokėčiau tik tada, kai nebeliktų laikraščiuose nė vieno skelbimo "Reikalingi darbuotojai".

Pilna darbo skelbimų, o pas mus – dešimtys tūkstančių bedarbių, tiksliau – veltėdžių, sėdinčių ant dirbančiųjų sprando.

Visus tokius piktybinius bedarbius būtų galima prilyginti tyliesiems mūsų priešų agentams, nes jie savo veiksmais kenkia Lietuvos ekonomikai. Bedarbio išmokas būtų galima skirti COVID-19 testams apmokėti arba kitiems dalykams, bet, deja, reikia maitinti tinginį, gulintį ant krosnies. Vienu žodžiu, jei esi bedarbis, kai yra darbo, vadinasi, esi priešo trolis.

Baisu ir nemalonu, kai tokie neatsakingi piliečiai kaip erkės siurbia dirbančios tautos kraują, tarnauja priešams kenkdami ekonomikai, bet už visa tai baisiau, kad tie piktybiniai bedarbiai ir veltėdžiai ima virsti į tą pradinę žmogaus evoliucijos būseną, kokią nurodo Ch.Darwino teorija. Tokios mintys kyla pažiūrėjus į kai kuriuos profesionalius Lietuvos bedarbius. Tokius, mano manymu, reikia bizūnu atgal į džiungles išvaryti ir tegul pradeda kelionę į Žmogų nuo savarankiškai nusiskinto banano.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Kaunas

PRITARIAME 100 proc. Atsisakome išlaikyti veltėdžius.

Fortuna non penis in manus non recipe

Darbas žmogų sukūrė, darbas jį ir pražudys.

eik is tikro pailset pirdziau Kestuti . nes

kliedet pradejai persidirbes , vardan tos lietuvos...supratimas apie reikalo esme 9-11metu vaiko....[ anksciau juos vadindavo suvaikejusiais -pirdziais]
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS