SAM: „Spikevax“ vakcina jau gali būti skiepijami vaikai nuo 12 metų | Diena.lt

SAM: „SPIKEVAX“ VAKCINA JAU GALI BŪTI SKIEPIJAMI VAIKAI NUO 12 METŲ

  • 7

Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), „Spikevax“ vakcina 12-17 metų vaikams bus skiriama taip pat kaip 18 metų ir vyresniems asmenims: vakcina bus suleidžiama į žasto raumenis dviejų dozių kursu darant 4 savaičių pertrauką.

Registruotis vakcinacijai galima internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808; tai padaryti gali tiek pats vaikas, tiek jo tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai.

Bent vienas iš minėtų asmenų turi atlydėti vaiką iki 16 metų į vakcinacijos centrą, kadangi vakcinacijai reikalingas jų sutikimas. 16-17 metų jaunuoliai gali atvykti skiepytis patys. Atvykimas į vakcinacijos centrą yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Iki šiol „Spikevax“ vakcina buvo skiepijami tik žmonės nuo 18 metų. Leisti skiepyti jaunesnius asmenis nuspręsta po klinikinio tyrimo, kuris parodė, kad 12-17 metų asmenų amžiaus grupėje ši vakcina sukelia tokią pat antikūnų reakciją, kaip 18-25 metų žmonių grupėje, o nustatytas vakcinos veiksmingumas nesiskiria nuo suaugusiųjų amžiaus grupių.

Dažniausios nepageidaujamos reakcijos taip pat yra būdingos visoms amžiaus grupėms: tai yra skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, nuovargis, galvos ir sąnarių skausmas, šaltkrėtis ir kt. Šios reakcijos dažniausiai būna lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeina po keleto dienų.

Plačiau apie nepageidaujamas reakcijas ir klinikinį tyrimą, kuriame dalyvavo 3732 asmenų nuo 12 iki 17 metų, galite skaityti čia.

Asmenims nuo 12 metų šiuo metu gali būti skiriamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ ir „Spikevax“. Kitos dvi Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – skiriamos asmenims nuo 18 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Anonimas

Juk reikia susargdinti visus ir ibauginti apie tai ko nera socializmo igyvendinimui. Paleido elektomagnetines bangas ir krenta zmones kaip lapai. 'Spikevax' kaip suleis vaikams kuriu imunitetas yra geras tai if pinigu daug uzdirbs gydant padalinys poveikiu nuo chemikalu vaksinose. Anksciau vaksinos budavo naturalisto daromos auginant virusus o dabar chemikalu privaro ir laiko daug neuzima ir pelnas eina trillionais. Surikiuoti reikia pacius Bill Gates, Rokefelerius pavaksinavimui tom paciom vaksinom. Patys nesiskiepija arba 'skiepijasi' pries zurnalistus kad zmones patiketu, nes zino kad jokio viruso nera.

Petras

Kam vaikam skiepai,jie juk neserga ,praėjo karantinai,visokie draudimai,sveiki vaikai.Farmacininkus jais prigirdyti reikėtų.

K

Už vaikus paaukosiu ir galva jū nenuodis
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS