Lietuva, atrodo, netrukus taps tikra technologijų šalimi. IBM, „Barclays“, trūksta dar „Microsoft“ ir „Apple“... Iškabų, žinoma.
Kilęs skandalėlis dėl ūkio ministerijos šefės Birutės Vėsaitės įdomus tik tuo, kad ministrė prasitarė apie kai kurių buvusių valdžios veikėjų jos vadovaujamoje ministerijoje stumtus milijoninius technologijų projektus.
Vienas jų – IBM, dar buvo toks „Barclays“ projektėlis, atrodo, virtęs programuotojų perverbavimo centru, o ne kokią nors naudą duodančia įstaiga.
O IBM? Koks šios įmonės, kuriai nepagailėta mokesčių mokėtojų milijonų, adresas?
Galbūt Lietuva iš tiesų taps aukštųjų technologijų centru? Juk tai – mūsų ekonomikos pagrindas. Bent taip kažkada sakė šalies vadovė.
„Be jokios abejonės, tai nebus didžiuliai pramonės kompleksai – ateities Lietuvos ūkio pagrindas bus inovatyvios sritys“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Tiesa, pramonės kompleksų Lietuvoje seniai nėra, tiksliau, „sėkmingai“ neliko po nepriklausomybės. Tie, kurie liko, buvo taip pat „sėkmingai“ parduoti, dar ir primokėjus sąjungininkų investuotojams.
Regis, dabar ateina nauji „investuotojai“ – IBM ir „Barclays“. Jiems, atrodo, vėl primokėjome keletą milijonų, kad tik pakabintų savo iškabas ant kokio žalio dangoraižio Vilniuje.
O ką šie centriukai kuria, leiskite paklausti? Kokią naudą duoda šalies ekonomikai?
Apskritai, jokio skirtumo, kuris veikėjas iš kurios partijos vadovauja šalies ūkiui. Kasmet valstybė per panašius projektus ir projektėlius patiria milijoninių nuostolių.
Vis dėlto visos tos vadinamosios investicijos tėra tik viešųjų ryšių akcija, o jų indėlis į bendrąjį valstybės vidaus produktą – niekinis.
O rimtos ekonominės problemos, apie kurias garsiai kalba jau ne tik ekonomistai, bet ir verslo pasaulis, nesprendžiamos. Klausimas, ar jas elito atstovai iš viso įžvelgia?
Problemų yra. Ir ilgai ieškoti bėdų Lietuvoje nereikia. Pakanka pažvelgti į emigracijos statistiką. Vargu ar net ėmus iš tiesų kurti aukštųjų technologijų parkus Lietuvoje, dar bus kam juose dirbti...
Naujausi komentarai